?

Log in

No account? Create an account

mychail


Відповідальність за створіння в Україні


Previous Entry Share Next Entry
Кімнатні рослини Закарпаття: Хойя
mychail

  Літо підходить до свого логічного завершення. Більшість квітів вже відцвіли, але не мало ще в цвіту. Особливо декоративні рослини. Ща не початку літа  піднімався  сходами свого під’їзду і помітив  на підвіконні серед квітів, які вже зо два роки тут поставила моя дружина і сусіди, квітку-ліану на якій висять зонтики рожевих, ще не розкритих квітів. Спочатку я подумав, що це хтось повісив на рослину штучні пластмасові  квітки. І справді, коли вони нерозпущені, то дуже нагадують штучні. Але  трохи придивившись, помітив що все-таки справжні зонтики. Пошукавши інформацію в інтернеті про цю квітку, дізнався, що називається вона хойя. Хочу зізнатись що до цього часу не звертав на цю квітку уваги і можна сказати вперше з нею познайомився сваме цього літа. Вдома в мене її не було, та й у знайомих не зустрічав... Отже що ж це за рослина.

  Хойя (Hoya), – одна з найпоширеніших кімнатних квітучих ліан. Цей рід відноситься до родини ластовневі і який налічує до 200 видів розповсюджених в Австралії, Китаї, Індії, на островах Тихого океану. Свою назву одержала на честь англійського садівника Т. Хойя.

 Хойя є дерев’яніючою ліаною, може досягаючи в довжину 20-30 м. Листя рослини дуже щільні, м'ясисті, розташовані супротивно. За формою вони овальні із загостренням на кін­ці. Колір листка може бути різноманітним залежно від виду: темно-зеленим, ясно-зеленим і з невеликими сіри­ми плямами. Листя сидить на коротких сіро-зелених череш­ках, щільно прикріплених до стебла. Квітки рослини рожевого кольору, зібрані в зонтичне суцвіття. Після появи перших квіткових бруньок і під час цвітіння, рослину не рекомендується чіпати або переставляти з місця на місце, інакше бутони у вазона, що уже розпустилися почнуть обпадати. Цвіте хоя все літо, починаючи із червня, кожне суцвіття цвіте по кілька тижнів. Після цвітіння квітконоси не обрізають, тому що на наступний рік на них розвиваються нові суцвіття. При гарному догляді сильні екземпляри цвітуть рясно і тривало.

    Отже, як бачите, тема для маленької замітки в блог, виникла природним шляхом. Літо, декоративна рослина, яку зустрічаю щодня і яка цвіте саме влітку...

    Що саме спонукало про неї написати і презентувати її на фото, та це запах.Ще тоді, на початку літа я зайшов у під’їзд, повертаючись з роботи і серед запахів приготованої вечері, які линуть з тої чи іншої сусідських квартир зауважив на приємний аромат. Спочатку подумав що то шлейф від парфумів, які залишив хтось із жильців. Але ж ні, бо як піднімався сходинка за сходинкою, запах все міцнішав. І тут я порівнявся з квітами на підвіконні, і бачу, квітки хої саме розпустились. Стало зрозуміло, хто винуватець цього "ароматодійства" - моя нова знайома. Придивившись до квітів, а на них висять крапельки прозорої рідини. Причому доторкунувшись до неї виявив, що вона ще й густа та тягуча. Ось що так гарно пахне - це квітковий нектар. Поблизу квітки запах стає досить концентрованим, тому, краще тримати в під’їзді або на відкритому балконі під час цвітіння, адже в закритій невеликій кімнаті навіть найприємніший запах у великій кількості може стати задушливим, а в під’їзді натомість якраз сформується приємна запашна аура. З іншого боку на балконі чи на іншому відкритому місці вашими квітами милуватимуться багато людей.

Після того, як рослина відцвіте, квітконіжки обламувати не потрібно, тому що саме на них в наступного разу будуть формуватись бутони.

    Десь в середині липня квітка почала відквітати і квіти опали. А от вже під кінець літа знову зявились бутончики квітів, що дуже радує.