?

Log in

No account? Create an account

mychail


Відповідальність за створіння в Україні


Previous Entry Share Next Entry
Десята ювілейна асамблея Європейської християнської екологічної мережі ( ECEN )у м. Балатон,Угорщина
mychail

  Представники Інституту еколого-релігійних студій – Бокотей Олександр і Куля Наталія прийняли участь в десятій ювілейній асамблеї Європейської християнської екологічної мережі ( ECEN )у м. Balatonszárszó, Угорщина 27 вересня – 01 жовтня «Енергія і зміни клімату – роль та позиція церков».

    Відкриття асамблеї розпочалося із святкування Дня Творіння з церквами Угорщини. До уваги учасників асамблеї був представлений звіт по діяльності ECEN за останні два роки. Важливе значення мав виступ єпископа Джеймса Джонса (Церква Англії) щодо відповідальності Церкви за зміни клімату та недостатність енергії – теологічне бачення, завдання та відповідальність Церкви. Також учасники мали можливість ознайомитися з новими та ініціативними програмами та проектами щодо захисту довкілля в церквах Європи.

      До розгляду учасників також було надано інформацію щодо останніх досліджень змін клімату IPCC (Міжурядова група експертів з питань змін клімату), ЄС та ООН.

   Наступною важливою частиною конференції став розгляд питання етики та енергетики, а саме визначено роль церков у формування енергетичної безпеки. Також важливим питанням стало висвітлення екологічної справедливості у контексті співпраці церков з неурядовими організаціями та органами місцевого самоврядування.

     І на завершення було представлено спільну реакцію церков на екологічні проблеми, адже протягом останніх років значно зріз ряд ініціатив щодо змін клімату та погіршення стану навколишнього середовища (яким чином церкви можуть координувати свою діяльність і яким чином варто побудувати відповідний діалог).

      Вартим уваги був також розгляд організацією ECEN « Twinning project », який стосувався реакції молоді на питання еко-справедливості та сталого стилю життя.

     Окрім цього учасники мали можливість взяти участь у одній з п’яти тематичних робочих груп (1. Теологія і час Творіння; 2. Зміни клімату; 3. Екоменеджмент; 4. Розбудова спільнот перехідного типу; 5. Екологічна освіта) для отримання більш детальної інформації з того чи іншого питання та обміну досвіду.

     Загалом десята ювілейна асамблея Європейської християнської екологічної мережі ( ECEN ) у Balatonszárszó мала надзвичайно важливе значення для посилення взаємодії між європейськими організаціями із захисту навколишнього середовища, обміну досвідом, інформацією, а також стала платформою для налагодження нових контактів, планування ініціатив, спільних проектів задля захисту навколишнього середовища, у сфері змін клімату та енергетиці зокрема.

Про конференцію: http://www.ecen.org/assemblies/2014-balatonszárszó