?

Log in

No account? Create an account

mychail


Відповідальність за створіння в Україні


Сьогодні – Всесвітній день китів і дельфінів
mychail
Запровадили це свято в 1986 році на засіданні Міжнародної китобійної комісії, яка ввела заборону на винищення цих тварин після 200 років їх нещадного вбивства.

23 липня – Всесвітній день китів і дельфінів. Запровадили це свято в 1986 році на засіданні Міжнародної китобійної комісії, яка ввела заборону на винищення цих тварин після 200 років їх нещадного вбивства. Таким чином, китовий промисел був визнаний незаконним. Ця заборона діє по сьогоднішній день, передбачаючи також табу на продаж китового м'яса.

Спочатку ці заходи були спрямовані на порятунок і збереження популяції китів, але пізніше 23 липня стало Всесвітнім днем китів і дельфінів, будучи своєрідним нагадуванням людині про необхідність збереження всіх морських ссавців.

Щорічно у Всесвітній день китів і дельфінів різні природоохоронні організації в різних країнах проводять тематичні акції, присвячені питанням захисту китів і дельфінів. Іноді в цей день звучать заклики щодо захисту інших видів тварин, які знаходяться на межі повного вимирання.

За матеріалами beyond.ua


http://zelene.net/pubs/showrub/cikavi-noviny/sogodni--vsesvitnij-den-kitiv-i-delfiniv95.html

ЄС вимагає втричі збільшити площу природно- заповідного фонду України (ВІДЕО)
mychail
Нині природнохоронні землі України становлять 6 % її території, а треба щонайменше 18 %.
ЄС вимагає від України збільшити природоохоронні площі. Сторенню ж таких територій опираються місцеві жителі – вони побоюються, що їм закриють доступ до лісу.

http://zelene.net/news/show/s-vimaga-vtrichi-zbilshiti-ploshhu-prirodno-zapovidnogo-fondu-ukraini.html

ШАНУВАТИ ПРИРОДУ – ЗНАЧИТЬ ШАНУВАТИ ТВОРЦЯ Сьогодні, 11:15
mychail

Дорогі браття і сестри у Христі,

шановні наші співгромадяни

Наближається час святкування найважливішого християнського свята – Великодня. Це свято приносить нам радість з приводу перемоги Божого Сина над смертю. Кожна віруюча людина духовно готується до цього світлого дня Христового Воскресіння. Поряд з духовною підготовкою люди доброї волі не забувають і про народні звичаї і традиції, пов’язані із цією величною подією: готують спеціальні смачні страви, які здаються ще більш смачними і бажаними після тривалого стримування в дні Великого Посту; готують крашанки і писанки та ще багато чого.

Ми хочемо сьогодні звернути увагу наших вірників на величезну екологічну проблему нашого краю, пов’язану зі спалюванням автомобільних шин у Великодню ніч. На щастя, цей звичай характерний не для всіх районів Закарпаття, але все-таки поширений в нашому краї, особливо в Мукачівському, Іршавському, Хустському та деяких інших районах. Це дійство приваблює багато молоді. Однак, звичай спалювання шин немає нічого спільного із пасхальними християнськими традиціями нашого краю. У Пасхальній літургії є дуже важлива присутність світла як символу нашого Господа Ісуса Христа та Його воскресіння, бо Він сказав: «Я є світло світу». Звичай же спалювати шини, по суті своїй, має негативний вплив на довкілля. Ми ж часто, особливо не замислюючись про наслідки, спалюємо покришки автомобільних коліс заради більш ефектного вогнища. При цьому в небо піднімаються клуби чорного, з неприємним запахом диму. Але ця кіптява містить близько 20-ти отруйних для людини і довкілля сполук I-IIIкласу токсичності, які відносяться до бензопіренів та нітрозамінів – сполук, які є доведеними канцерогенами. Відтак живі організми, що перебувають у зоні задимлення ризикують захворіти токсичною пневмонією, яка супроводжується руйнуваннями легеневої тканини та іншими ураженнями бронхо-легеневої системи, а на місці згаслого вогнища залишається пляма покаліченої землі, де довгий час нічого не зможе рости... Продукти деструкції гуми осідають на території всієї околиці і також не є безпечною для здоров’я людини і всього Творіння.

В цьому звичаї не відчувається радість світлого свята Христового Воскресіння. Вона затьмарюється клубами чорної кіптяви, страхітливим смородом та похідними захворюваннями. Де тут можна отримати насолоду від весняного чистого повітря, де місце очікування розквіту нового життя? Готуючись до Великодня, ми маємо можливість покаятися і звільнитися від гріхів, серед яких важливе місце займають гріхи перед Божим Творінням – природою, тобто, так звані, екологічні гріхи. Адже екологічне покликання християн передбачає зміну способу мислення, стилю життя, звільнення від стереотипів минулого і появи нових цінностей у нашому житті.

Завжди потрібно мати на увазі, що Творець дарував нам створіння – природу для дбайливого використання, тому ми повинні відповідально ставитися до довкілля і відповідним чином планувати і вести свою діяльність. Якщо ж Ви вирішили продовжувати старі традиції розпалення великодніх багать, будьте відповідальними і послідовними, дотримуйте правила цього звичаю: не паліть у багаттях гумові шини, поліетиленові або пластикові предмети! Не забруднюйте природу, а тільки сприяйте її розквіту!

Хочемо подякувати також тим парохіям, які прислухались до наших минулих звернень і уникали розпалу багать із автомобільних шин чи навіть зовсім відмовились від цього звичаю.

Бажаємо провести Великодні свята в радості, чистоті і прославі нашого Творця і Спасителя.

м. Ужгород

10 квітня 2014 р.

Владика АНТАЛ Майнек

Єпископ Римо-католицької Мукачівської дієцезії

Владика ФЕОДОР

Архієпископ Мукачівський і Ужгородський УПЦ

Владика МІЛАН

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархіїti-prirodu-znachit-shanuvati-tvorcya.html

Міносвіти більше не надаватиме підручникам грифів
mychail

*Міністерство освіти і науки відмовиться від процедури надання підручникам грифів “Затверджено Міністерством освіти і науки України” та “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України”.

Про це заявила заступник міністра освіти Інна Совсун під час круглого столу ”Книговидання – стратегічна галузь розвитку держави”, який пройшов вчора, 10 квітня, в рамках “Книжкового Арсеналу”, повідомляє Еспресо.TV.

“Чому всі зараз прагнуть отримати грифований підручник – тому що це потрібно для отримання звання доцента, професора. Вочевидь, потрібно знищувати таку потребу в грифованих підручниках, яка створюється через юридичні умови для отримання якогось звання”, – зазначила чиновниця.

Совсун також повідомила, що Міносвіти працює над розширенням прав споживачів освітніх послуг – студентів, вчителів та викладачів – таким чином, щоб вони мали можливість обирати з-поміж підручників, які є на ринку.

“Наразі міністерство готове до розробки нової стратегії друку підручників, готове дослухатися і співпрацювати з видавцями при створенні цієї моделі. Потрібно міняти систему, яка є на сьогодні, на концептуальному рівні”, – сказала заступник міністра.

Нагадаємо, 8 квітня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про вищу освіту, згідно з яким скасовується науковий ступінь кандидата наук та передбачається запровадження доктора філософії та доктора наук.

Espreso.tv

http://vsiknygy.net.ua/news/35400/?fb_action_ids=625404424204674&fb_action_types=og.likes&fb_ref=addtoany


Єпископ МГКЄ Мілапн Шашік взяв участь в акції: "Майбутнє лісу у твоїх руках"
mychail
Серед дубів поблизу села Велика Добронь лісівники, школярі, творча інтелігенція краю, генеральний консул Словацької республіки Янка Бурьянова і єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік посадили вічнозелені рослини в рамках акції "Майбутнє лісу в твоїх руках".

Джерело інформації: http://www.ukrinform.ua/rus/news/vechnozelenie_derevya_budut_napominat_o_nebesnoy_sotne_foto_1620062

Детская мебель своими руками » О мебели
mychail

Детская мебель своими руками

Детская мебель своими рукамиПорой некоторым мамам в голову приходит гениальная идея создать для своего малыша нечто уникальное и интересное, чтобы обновить интерьер его комнаты, сделав её красочней и ярче. И обязанность воплощения всех этих идей ложится на плечи пап. Эта статья раскроет секреты того, как создается детская мебель своими руками и поможет последним сделать это максимально быстро и качественно.

Расставляем приоритеты

Первоочерёдно необходимо определится с материалом. Учитывайте, что мебель должна быть комфортной, уютной и безопасной. Также необходимо заранее продумать функциональные качества будущей мебели, учитывая возможность их модификации и видоизменения. Следует учитывать и то, что ребенок будет расти, поэтому нужно создавать мебель «на вырост». Необходимо тщательно продумать каждый элемент мебели, не спеша с выводами. Зачастую мамы хотят много всего и сразу, однако это не получится, поскольку это достаточно длительный трудоёмкий процесс. К тому же закупить сразу все материалы порой не всегда получается, так что необходимо определить чёткую последовательность закупки всех требуемых деталей.

Мебель должна изготавливаться из самых качественных и экологичных материалов, не вздумайте экономить на здоровье вашего ребёнка.

Прежде, чем начинать действовать, ознакомьтесь как можно ближе с этим вопросом, тщательно изучив необходимую литературу. Это очень важно, поскольку вас впереди ждёт немало трудностей, тем не менее, их пугаться не стоит.

Как только Вы станете достаточно начитанными, узнаете обо всех нюансах этого мероприятия, можно будет начинать обдумывать дизайна вашей будущее мебели. Для творческих ярких личностей, обладающих масштабных размеров фантазией, этот процесс не будет затруднительным и проблематичным. Одновременно следует определиться и с цветовой гаммой. Если ваш малыш уже в состоянии поделиться своими идеями и высказать своё собственное мнением, его в обязательном порядке необходимо учесть.

Не забудьте и о  аксессуарах в виде всевозможных картин, красочных светильников, детских фотографий, комнатных растений различных развивающих игрушек и т.д.

Комплект детской мебели, который вам предстоит сделать, может состоять из кровати, платяного шкафа, и ящиков для игрушек, рисовальной доски и т.д.

Пример столика из картона

Детская мебель своими руками Детская мебель своими руками
Детская мебель своими руками Детская мебель своими руками
Детская мебель своими руками Детская мебель своими руками
Детская мебель своими руками Детская мебель своими руками

Кровать

В качестве примера рассмотрим более детально процесс изготовления детской кровати. Изготовление детской мебели своими руками, как и изготовление абсолютно любой иной мебели, требует разработки чертежа либо эскиза, в которых необходимо проставить все размеры, и составления детальной план-схемы. Главной особенностью такого гарнитура является тот факт, что его невозможно создать целиком и поставить в предназначенное для него место. Каждую очередную деталь либо же законченный блок в процессе изготовления следует крепить у стен либо к заранее зафиксированной конструкции, и только после этого можно приступать к следующей детали. Эта специфика регламентирует предельно важный порядок изготовления и монтажа всех этих деталей.

Детская мебель своими руками Детская мебель своими руками
Детская мебель своими руками Детская мебель своими руками

Как правило, при изготовлении мебели специалисты советуют воспользоваться листами МДФ. Полностью все элементы конструкции несущей необходимо выполнить из листов, толщиной как минимум 2 см.

Дверки и выдвижные ящики можно изготовить из листов толщиной 1,6 см. Для бордюра вполне подойдут 12-миллиметровые листы.

Все детали конструкции следует склеивать, а если появляется необходимость соединить их встык – их нужно крепить меж собой специальными алюминиевыми уголками, а также шурупами. Чтобы прикрепить конструкцию к стене, понадобятся пластиковые дюбеля и шурупы.

Начинать изготовление этого гарнитура следует, беря за отправную точку нижнюю головную торцевую стенку из МДФ. На верхнюю лицевую кромку крепится деревянная каркасная планка, на нижнюю - планка-направляющая, имеющая впереди скос, чтобы потом организовать выдвижной ящик. Торцевую стенку укрепляете к стене не совсем впритык. В местах, где она крепится, прокладываются небольшие квадраты, выполненные из МДФ листов максимально возможной толщины. На аналогичное расстояние необходимо отодвинуть от стены торец этой же стенки. Это вызвано тем, что в дальнейшем во все эти «щели» войдут несущие стенки корпуса кровати.

После укрепления торцевой стенки в углу, перпендикулярно к ней присоединяется разделительная перегородка, отгораживающая отделение, предназначенное для хранения, скажем, матраца и своеобразный «гараж» в виде выдвижных ящиков. Сделать это можно при помощи металлических уголков. В месте, где разделительная стенка заканчивается, к стене крепится боковая панель. Крепить её следует, как и торцевую стенку, на определённом расстоянии от стены, поскольку и в эту «щель» будет помещена стенка корпуса. При этом конец этой разделительной стенки обязан совпадать началом панели.

Изготавливая детскую мебель, следует учитывать, что она должна быть предельно удобной для ребёнка, многофункциональной, простой в использовании и максимально практичной.

Включите фантазию, вооружитесь необходимыми инструментами и вы увидите, как легко создается детская мебель своими руками.


http://xn----btblbprdo.xn--p1ai/mebel-svoimi-rukami/34-detskaya-mebel-svoimi-rukami.html

В Ужгороді діє екологічна акція з благодійною ціллю
mychail
Талановитий художник з Ужгорода, учасник команди «Varosh» Андрій Кирилюк взявся за реалізацію проекту, який побачив під час однієї з поїздок в Туреччину.
      Найбільше всього зацікавила саме благодійна складова акції. А на рахунок екологічної складової, то тут сумнівів немає. Суть соціально-екологічної проекту «Бережи природу – допомагай іншим» полягає у зборі пластикових кришечок від упаковок соків, газованих напоїв, молока, йогуртів із поліетилену високої щільності HDPE (символ на внутрішній стороні кришки – «02»). Колір не відіграє ніякої ролі – підходить будь-який. В результаті можна придбати інвалідні коляски, яких так часто не вистачає людям з особливими потребами.
Як виявилося, в багатьох державах вже давно збирають пластикові кришки. Значна частина Європи діє на загальнонаціональному рівні. А отримані гроші використовуються з благодійною ціллю.
Недавно Ужгород одним з перших підтримав ідею збору та утилізації використаних батарейок.
Активіст уже почав активно залучати до участі кафе, ресторани, бари. На сьогодні вже 40 закладів міста залучені до благодійної акції.

Джерело інормації: http://www.ie-rs.org/290-v-uzhgorod-dye-ekologchna-akcya-z-blagodynoyu-cllyu.html

Ролевая стратегия Imperia online
mychail
Ролевая стратегия Imperia online

Imperia online – это бесплатная онлайн игра. Она представляет собой огромный мир, с немалым количеством империй. Каждая империя состоит из 25 провинций, которые предстоит подчинить. Провинции всегда будут с игроком, их нельзя колонизировать или захватить.

Между империями находится свободная земля, которая никому не принадлежит. По ней можно перемещать свои армии, для будущих завоеваний.

В игре Imperia online присутствует экономическая составляющая, она является главным аспектом игры. Игроку нужно следить за остатком своих средств и контролировать расходы. Баланс должен быть всегда положительным!
Помимо экономической составляющей в Imperia online можно вести военные действия осаждая замки. Игроку предстоит вступать в альянсы, выбирать тактику боя, следить за своей армией и получать новые территории.

"ДІМ" фільм заборонений до показу в 36 країнах Світу
mychail

Тривалість: 1:52:58
Режисер: Ян Артус Бертранд / Yann Arthus - Bertrand
Рік випуску : 2009


У ролях: Ян Артус - Бертранд , Гленн Клоуз , Жак Гамблен
Опис : Неймовірно видовищний фільм легендарного Янна Артюса - Бертрана демонструє глядачеві справжню красу і велич планети Земля. Безкрайня річка Окаванго і могутній вулкан Кіліманджаро, незаймані пейзажі Ісландії і крижані простори Антарктиди - вся безмежна палітра фарб живого світу з висоти пташиного польоту. Це наш спільний дім, який так само дивний, як і беззахисний перед руйнівною діяльністю людини. Згубні наслідки промислової окупації, техногенні катастрофи і військові конфлікти завдають невимовної шкоди планеті, розкриваючи глядачеві реальну ситуацію.
Весь фільм знімався з вертольота на камеру високого дозволу Cineflex .
За 18 місяців знімальна група побувала в 53 країнах світу. При цьому в деяких країнах, наприклад в Китаї та Саудівській Аравії, режисерові було відмовлено у проведенні повітряної зйомки. В Індії половина знятих матеріалів була конфіскована, а в Аргентині Артюс- Бертрану і його помічникам довелося провести тиждень у в'язниці.
Народженню фільму передували 15 років роботи, протягом яких було створено 500 тисяч фотографій .


Джерело інформації http://www.youtube.com/watch?v=cF9_J0j8ULo#t=56


Конференція по практичних питаннях природничої музеології в Національному науково-природничому музе
mychail
24-25 жовтня 2013 року мені довелось  взяти участь в дуже цікавій конференції, яка відбулась в Національному науково-природничому музеї НАН  України (м. Київ). Що ж у ній такого особливого, з чим я хотів з Вами поділитись? Мабуть скажу так, що це перша  і справді більше практична, аніж просто наукова конференція з усіх тих науково-практичних,  на яких я бував раніше, адже тут ми не просто доповідали і заслуховували доповіді, а також відвідали фонди музею та ознайомились з роботою їх співробітників з фондовими колекціями. Також для учасників конференції були проведені два майстер-класи по різних аспектах природничо-музейної роботи, а саме по виготовленню об’ємних гербаріїв та професійній чистці хутра і чучел тварин, про які я детальніше розкажу нижче.
Доповіді та екскурсії по фондах музею відбулись в перший день конференції. Після ознайомлення з фондовими колекціями відбувся круглий стіл на актуальну для музейних працівників тему «Правила зберігання та обліку об’єктів в природничих музеях». Ця частина роботи «музейників» є актуальною в наш час, адже фонди музеїв постійно поповнюються новими експонатами та колекціями і тому системи обліку фондів потребують постійного вдосконалення, а самі експонати – правильного догляду під час зберігання. Всього цього учасники конференції навчались під час екскурсій по орнітологічних, теріологічних, герпетологічних, іхтіологічних, геологічних фондах, фондах ботанічного та палеонтологічного музею та при обговоренні цих питань в процесі роботи за «круглим столом». Протягом дня ми також встигли ознайомитись з експозиціями Національного природничого музею, метою яких є показати різноманітність живої та неживої природи України а також всієї Земної кулі, а також історію розвитку природничих досліджень.
Наступний день роботи конференції був присвячений вищезгаданим майстер-класам. Перший з них, а саме «Збереження та чистка опудал та шкір хутрових ссавців в умовах фондів та експозиції» провела для нас співробітник музею Шевченко Людмила Сергіївна. Вона самостійно розробила просту, але ефективну методику очистки та надання блиску хутрам, які навіть тривалий час покривалися порохом та іншим брудом. Застосовуючи цей метод музейні працівники надалі зможуть відчистити до блиску навіть хутра та чучела тварин з білою шерстю, що, здавалося б, не так вже й легко.
Наступний майстер-клас називався «Створення об’ємної фітоекспонатури». Це також дуже цікавий метод, або навіть сукупність методів, з допомогою яких можна отримати об’ємний рослинний експонат, набагато більше нагаду рослину в природному стані на відміну від плоского гербарію. Крім методів сушки таких рослинних препаратів, нам показали також методи якісного підфарбовування стебел, листків та квіток, створення штучних плодів та багато інших цікавих «спецефектів».
В кінці конференції відбувся дружній обід під час якого всім учасникам вручили сертифікати, які засвідчують, та будуть нагадувати учасникам, що вони справді плідно провели час, пізнавши багато чого нового та добре поспілкувались під час конференції. Хочеться зауважити на привітність та щирість організаторів конференції а також дружню атмосферу на всіх заходах, що відбувались. Ще хотілося б побажати всім учасникам конференції надовго зберегти приємні враження від неї  і частіших зустрічей на майбутніх конференціях та семінарах.
Науковий співробітник відділу природи Закарпатського краєзнавчого музею, Біланич Михайло